Kompetents ventilatsioonitehnika alal

Õhutustehnoloogia
on kõik “Miele” õhupuhastid kontrollitud hetkel kehtivate Euroopa standardite kohaselt. Õhu- ja müravõimsustasemed, mille leiate käesolevast kataloogist, on näitlikud ja võrreldavad väärtused. “Miele” on aastast 2009 CECED-i* (Euroopa kodumasinate tootjate komitee) liige, mille kõik liikmed on võtnud endale vabatahtlikult kohustuse mõõta õhu- ja müravõimsustasemeid kehtivate Euroopa standardite kohaselt ja avaldama kataloogides üksnes neid. Nii tagatakse võimsusandmete läbipaistvus lõppkliendile.
Väline ventilaator
Välise ventilaatori kasutamine väljatõmberežiimis võimaldab köögis müra vähendada. Ventilaator ei asu siis õhupuhastis nagu tavaliselt, vaid paigaldatakse näiteks välisseinale. Mürataseme oluliseks vähendamiseks soovitame vähemalt 5–7 m pikkust väljalasketoru. Ventilaator ja õhupuhasti ühendatakse omavahel juhtkaabliga. Selleks lahenduseks pakub Miele välisseina- (AWG 102), katuse- (DGG 102) või sisemisi väljatõmbeventilaatoreid (ABLG 202).
Helisummuti tagab vaiksema töö
Paljud Miele õhupuhastid on standardselt varustatud kvaliteetse akustikapaketiga ning töötavad tänu sellele väga vaikselt. Vaiksem töö on tagatud juurdeostetava tarvikuna saadaval oleva Miele helisummutiga DASD 150. Tarvik vähendab mürataset kuni 4,5 dB(A) re1pW ja tagab rahuliku töökeskkonna. Lisaks on see paindlikult kasutatav. Sobib nii väljatõmbe- kui ringlusõhu režiimis.
Seinakastid
Heitõhu väljajuhtimiseks paigaldatakse välisseina müürikarp. Tavapäraste lahenduste korral võib tekkida sooja- ja külmasild, mille tagajärjeks on energiakadu. Näiteks talvel võib väljatõmbetorusüsteemi tungida külm õhk. “Miele” seinakast DMK 150 või DMK 150-1 aitab seda vältida tänu tihedalt sulguvale tagasilöögiklapile. Magnetsulgur ei lase külmal või soojal välisõhul hoonesse tungida ja säästab seega energiat. Ka ei lase see võõrkehadel, näiteks lehtedel, mustusel jne, väljatõmbetorru tungida. Seinakasti lamellid on projekteeritud õhuvoolu juhtivateks. Tänu sellele on õhukadu minimaalne ja õhuvool juhitakse hoone seinast eemale.
Katuse läbiviik
Kui väljatõmme tuleb juhtida katuse kaudu välja, läheb vaja katuse läbiviiku. "Miele" pakub mitmeid mudeleid (DDF 125/150 või DDF 200), mida saab kasutada alates 22  kaldega katuste ja igat liiki katusekividega. Kvaliteetset roostevabast terasest korpust ümbritseb stabiilne veekindlast pliist katteraam.
Ventilatsioonišahtid
Ventilatsioonilõõride kaudu on võimalik toidulõhnad, niiskus ja kuumus välja juhtida. Ventilatsioonišahti kuju ja laad sõltub õhu voolukiirusest ja müratasemest õhupuhastajas. Kõige paremini sobivad siledapinnalised ümarad või spetsiaalselt lamedad šahtid, mille läbimõõt ei vähene. Reeglina soovitab “Miele” 150 mm läbimõõtu. Kui õhu voolukiirus õhupuhastajas on suur, võiks kasutada läbimõõtu 200 mm. “Miele” pakub rikkalikku lamedate šahtide valikut. Lisateavet selle kohta leiate tarvikute kataloogist.
Conseil Européen de la Construction d’appareils Domestiques * Varustatus sõltub mudelist