Jätkusuutlik Miele

Immer Besser:
Planeedi ehk meie ainsa kodu heaks

Miks on jätkusuutlikkus meie jaoks oluline

Meie planeedil toimuvad praegu suured muutused – nende tulemusi alles hakkame tundma.

Meil kõigil – suurimast rahvusvahelisest ettevõttest kuni väikseima majapidamiseni – lasub vastutus parema ja jätkusuutlikuma tuleviku ees. Immer Besser tähistab meie veendumust muutuda kõiges, mida teeme, veelgi paremaks.

See motiveerib meid ikka ja jälle välja töötama paremaid, nutikaid seadmeid, et majapidamised ja ettevõtted, kes neid kasutavad, muutuksid jätkusuutlikumaks – põlvkonnast põlvkonda.

Saage sellel lehel teada, mida teeme oma teekonnal parema tuleviku poole.

Meie eesmärgid tulevikuks

Meie ühise kodu päästmine on võidujooks ajaga. Seepärast arendame oma ambitsioonikaid eesmärke kindlameelselt edasi ning suurendame pidevalt oma tegevuse haaret. Selle lubadusega soovime enda valitud teekonda jätkata:

Jätkusuutlikkuse elluviimine igal tasandil

Me töötame pidevalt selle kallal, et muuta jätkusuutlikkus toote elutsükli iga faasi lahutamatuks osaks – kogu väärtusahelas ja eelkõike kasutusfaasis meie klientide juures.

Seadmete tootmine, mis ei jäta jälgi

Meie siht on töötada välja parimad tooted ja teenused võimalikult väikeste mõjudega keskkonnale – eesmärgiga, et need oleksid täielikult CO₂-neutraalsed.

Jäätmete vältimiseks anname vanadele seadmetele uue elu

Meie eesmärk on luua null-jäätmetega ringluslik väärtusahel, milles kõik materjalid, mida kasutatakse meie seadmetes, naasevad oma elutsükli lõpus ringlusesse.

Rohkem saate Miele tegevusest jätkusuutlikkuse valdkonnas teada ajakohasest jätkusuutlikkuse aruandest.

Kas teadsite?

Jätkusuutlikus ei tähenda kunagi seisakut. Firmana mõistame seda, et viiksime ennast ajaga edasi – iga projekti ja algatusega töötame pidevalt selle nimel, et muuta jätkusuutlikkus meie uuenduste lahutamatuks koostisosaks.

Miele loob nutikad sõidumarsruudid

Miele koostab teenindussõidukitele iga päev optimaalse marsruudi, et säästa sõidukilomeetreid ja vähendada heitmeid

Miele toetab McDonald'sit uuenduslike pesulalahendustega

Miele toetab ülemaailmset juhtivat toitlustusettevõtet McDonald’s rasva tagastusel ja vähendab samal ajal rasva osakaalu, mis jõuaks vastasel juhul reoveesüsteemi. Kogutud rasva kasutatakse biokütuse tootmiseks.

Rohelised projektid

Võidujooks meie planeedi päästmiseks muutub järjest intensiivsemaks. See kehtib ka meie pühendumusele oma eesmärkide poole püüdlemisel. Ent seda ei saa me teha üksinda. Siin näete mõnda projekti, kus töötame võitluses kliimakriisiga teistega koos.

Uurimistöö toetamine energiatõhususe valdkonnas

Tulevikumaja ühendab uuenduslikkuse, disaini ja energiatõhususe. Projektis MIMO (Minimal Input, Maximum Output), mida tutvustati jätkusuutlikku elamise rahvusvahelise võistluse Solar Decathlon raames, osalesime uuendusliku soojuspumbasüsteemi väljatöötamises, mis kasutab köögiseadmete tekitatud soojust majade kütmiseks ja jahutamiseks. Võistluse ajal paigaldati süsteem esimest korda hoonesse, et testida seda reaalsetes argitingimustes ja mõõta energiatõhusust.

Jätkusuutlik Miele maja

Austraalia juhtivaid jätkusuutlikkuse eksperte Joost Bakker arendas koostöös Mielega süsteemi Greenhouse-Future Food System. Kahe magamistoaga maja on suletud ringlus, mis varustab elanikke energia ja toiduainetega ning pakub neile kodu. Iga majas oleva Miele seadme vastavust energiasäästu ja tõhususe kõrgeimatele nõuetele kontrolliti hoolikalt.
 

Pildiallikas: Earl Carter

Kopenhaagen muutub roheliseks

Miele on standardse varustajana olulisel määral osaline Taani esimese rohelise linna tekkes. Tarnime projekti jaoks umbes 15 000 majapidamisseadet Kopenhaageni uude linnaosasse.

Mesilasparv

Miele toetab töötajate mesilaste pidamise algatusi, mis panevad mõne asukoha ümber olevad väljad sumisema – see mõjub positiivselt meie tehaseid ümbritsevale ökosüsteemile.

Nn rohelise terase kasutamine

Pilootprojekti raames saab Miele edaspidi nn rohelist terast oma partnerilt Salzgitter AG-lt. Selle materjali kasutamisega vähendatakse tootmisprotsessi CO₂ heitmeid enam kui 66 protsendi võrra: kliimasõbralike energiaallikate kasutamise ja terasejäätmete taaskasutamise abil. Selle üleminekuga annab Miele esimese panuse juurdeostetavate kaupade ja teenustega seotud heitmete edasiseks vähendamiseks.

Koos avaldame rohkem mõju

Väikesed muudatused meie igapäevaelus võivad planeedi jaoks palju tähendada. Järgmised kolm kodust nippi aitavad teil Miele seadmeid tõhusamalt kasutada ja tagada, et jätkusuutlikkus algaks juba teie kodust.

Ruum külmikus

Liiga täis külmik ei suuda toiduaineid enam tõhusalt jahutada ja kasutab rohkem energiat. Seepärast jätke alati veidi ruumi vabaks.

Miele pakub individuaalseid hooldustooteid

Miele on ainus valdkonna ettevõte, kes pakub oma klientidele ka sobivaid hooldusvahendeid pesumasinatele, pesumasin-kuivatitele ja nõudepesumasinatele. Meie automaatne pesu- ja nõudepesuvahendi doseerimine säästab kuni 30 protsenti pesuvahendit.* * võrreldes käsitsi doseerimisega

Üksikute esemete ressursisäästlik pesemine

Vee ja energia säästmiseks tuleks pesumasin, kui tekstiilid seda võimaldavad, võimalikult täis panna. Miele funktsiooniga SingleWash saab ressursse säästa ka üksikute esemete pesemisel.

Ringmajandus

Meie planeedil on vaid piiratult ressursse. See tähendab, et me ei saa enam tooteid lihtsalt kasutada ja ära visata. Selle asemel peame üle minema järjest rohkem ringlevale süsteemile, kus seadmed peavad kauem vastu, neid parandatakse vajaduse korral ning taaskasutatakse ja võetakse ringlusesse komponente ja materjale, et vältida jäätmeid. Kõik see annab oma panuse meie ökoloogilise jalajälje vähendamisesse.

Paremini tehtud, et kauem vastu pidada

Miele testib enamiku oma majapidamisseadmete tootesarjade vastupidavust 20 aasta pikkuse kasutusea vältel. Kui teil on huvi, milliseid tooteid testiti, külastage meie veebilehte “20-aastane lubadus”.

CO₂-neutraalne meie kõigis rajatistes

Miele on pühendunud teaduspõhiste sihtmärkide (SBTi) algatusele ja oleme süsinikuneutraalsed kõigis oma tegevuskohtades Scope 1&2). Oluline verstapost sellel teel: vähendameajavahemikus 2019–2030 oma toodete kasutusfaasi heitmeid (Scope 3.11) 15 protsendi võrra, sest nende osakaal on meie üldises CO₂ jalajäljes suurim.

Teie õigus parandamisele

Hoiame oma kesklaos pidevalt üle 70 000 Miele originaalvaruosa. Nii saame tagada varuosade saadavuse veel kaua pärast seadmete tootmise lõpetamist – kuni 15 aastat, ent vähemalt 10 aastat pärast tootesarja tootmise lõpetamist.

 

 


 

Impact Hub Berlin

Me jätkame tööd oma ökoloogilise jalajälje parandamiseks. Selleks loome tugevad partnerlussuhted uuendusmeelsete mõttekaaslastega nii ettevõtte sees kui väljaspool. Impact Hub Berlin on koht, kus olla, kui tegemist on koostööga jätkusuutlikkuse valdkonnas. Keskus annab meile võimaluse teha koostööd idufirmadega ja keskenduda just ringmajandusele.

Immer Besser tähendab alatist hoolitsust

Pereettevõttena usume, et tulevik peab olema jätkusuutlik ja meie vastutus ei lõppe tehasevärava juures. Seepärast on meie eesmärk muuta kõik, mida teeme, jätkusuutlikumaks ja aidata teistel sama teha. Sest vaid üheskoos saame väljakutsed, mille ees seisab meie maailm, lahendada.
Võtame jätkusuutlikkust tõsiselt

Enam kui 50% meie teadus- ja arenduseelarvest läheb jätkusuutlike seadmete ja teenuste arendamisesse. Suurel osal 2020. aastal müüdud Miele pesumasinatel on turu kõrgeim energiatõhususe klass.

Kvaliteet võrdub pika kasutuseaga

Juba ettevõtte asutamise ajast on meie tootefilosoofia tuum toota kvaliteetsete materjalide ja peensusteni väljatöötatud valmistusmeetoditega eriti kõrge kvaliteedi ja pika kasutuseaga tooteid. Pika kasutuseaga Miele seadmega võite seega olla kindel, et tarbite vähem.

Usaldusväärne partner

Pakume tööd enam kui 22 300 töötajale, kelle heaolu on meie jaoks väga tähtis. Personaliosakonna meetmete abil edendame ja toetame kõiki meie töötajaid ning oleme võtnud endale ülesande olla usaldusväärne partner tööstusvaldkonna ja ühiskonna jaoks.

Meie saadikud

Oma teekonnal paremasse tulevikku räägime juhtivate kestlikkuse esindajatega. Sarjas “Lood meie ainsa kodu kohta” seame keskpunkti oma saadikud, kes püüdlevad alati parema poole ja aitavad jõuda tõeliste muutusteni. Seda vaimu kanname edasi ka Miele väärtustes ning oma jõupingutustes jätkusuutlikkuse poole. ​

Episood 1: Norbert Niederkofler

Norbert Niederkoflerit inspireerib tema kodukoht – Lõuna-Tirooli loodus. Tema eesmärk valmistada toitu eetiliselt ja saada koostisained kohalikest kasvatustest loob vundamendi gastronoomilisele revolutsioonile, mille nimeks on ta pannud Cook the Mountain.

Tema filosoofia on üles ehitatud inimeste, toodete ja meie planeedi austamisele. See kajastub ka Miele eetoses saavutada vähemaga rohkem, vältida prügi ning optimeerida jooksvalt tarneahelaid. See tähendab kompromissitut kvaliteeti ja tooteid, mis peavad kaua vastu.

Episood 2: Kyle Connaughton

Kyle Connaughton juhib koos oma abikaasa Katinaga kolme Michelini tärniga pärjatud restorani Californias SingleThread Sonoma maakonnas. Katina Connaugthon juhib lisaks ka SingleThreadi farmi.

Tema farmist tulevad hooajalised tooted määravad kõik: selle, mis maandub taldrikutel, kuni toidujääkideni, mis jõuavad mulla toitmiseks tagasi farmi. Ettevõttes valitsev ringluspõhimõte ja jätkusuutlikkuse taotlus peituvad kõikjal – nii farmis kui ka restoranis: kogemuste loomine, mis aitavad inimestel luua parema sideme planeediga ja omavahel; järeleandmatult töötamine ja enese pidev parandamine; ning saadud teadmiste jagamine kohaliku kogukonnaga.

Jätkusuutlikkum tootmine

Mieles ei uurita pidevalt mitte ainult jätkusuutlikku tootmise ja jätkusuutlike teenuste võimalusi. Panustame ka jätkusuutliku tarbimise edendamisse. Kes soovib teisi inspireerida, peab ise head eeskuju näitama. Seepärast töötame pidevalt välja täiustusi – näiteks sisu tootmisel väldime prügi tekitamist. Alates korduskasutatavate veepudelite ja laetavate akude kasutamisest kuni paberivaba töötamise ja tekkinud heitmete tasakaalustamiseni. Tunnustusena jätkusuutliku filmitootmise eest, mida rakendasime filmi “Lood meie ainsa kodu kohta” tegemisel, sai Miele auhinna Green Seal by Environmental Media Association Award.

Miele jätkusuutlikkuse aruanne

Miele uus jätkusuutlikkuse aruanne on nüüd saadaval allalaadimiseks. Selles kinnitab Miele oma kohustust ÜRO kestliku arengu eesmärkide (Sustainable Development Goals, SDGs) täitmiseks ning kinnitab rahvusvahelise kliimapoliitika 2 kraadi eesmärki. Nagu eelmiste aruannete puhul, järgitakse ka selle väljaande juures üleilmset aruandlusalgatust (Global Reporting Initiative, GRI).*

Kontakt

Toimetuslike ja sisuliste küsimuste korral pöörduge Miele pressi- ja avalike suhete osakonna jätkusuutlikkuse kontakti poole: sustainability@miele.com