Nõuandja ja materjaliteadus

Ligi 100 aastat tagasi oli pesu pesemine käsitöö. Kuid juba 20. sajandi alguses töötati välja esimesed pesumasinad, mis koduperenaiste igapäevaelu märksa lihtsamaks muutsid. Sellest ajast peale on paljusid tehnilisi uuendusi, mis pesuhoolduses põhjapanevaid verstaposte tähistavad, arendanud välja Miele.
Siinkohal pakume teile lisaks kasulikule teabele materjalide kohta ka arvukalt nippe plekieemalduseks ning selgitame teile hooldussümbolite tähendust.
Soovime teile alati puhast ja plekivaba pesu!

Tekstiilitüübid ja hooldus

Kindlasti olete ka teie seisnud pesumäe ees ning endalt küsinud: mida tohib koos pesta ja eelkõige, kuidas seda teha? Enamikel juhtudel läheb kõik hästi, kuid mõnikord võib ette tulla ka halbu üllatusi. Lemmikriietus on kokkutõmbunud või värvi saanud. Tekstiilkiudude olemus määrab oluliselt nende hoolduse. Seetõttu peaksite järgima teatud põhireegleid. Selleks, et saaksite tulevikus rahuliku teadmisega programmi käivitada, toome selles peatükis teieni tähtsaimad tekstiilitüübid ning selgitame nende hooldamist.

Loe edasi

Plekkide ABC

Oh õudust, plekk! Pole põhjust paanikaks. Pesuleksikonist leiate pleki eemaldamiseks väärtuslikke nippe.
Siin saate teada seda, mis teie vanaema ehk juba alati teadis: kuidas raskestieemaldatavaid plekke välja saada. Kahjuks ei ole võimalik anda ilma jälgedeta plekkide eemaldamise garantiid, küll aga kindlustunde, et leiate alati oma riiete päästmiseks kiiresti nõuande. Ja ehk lõppeb plekieemaldus siiski hästi.

Loe edasi

Hooldussümbolid

Olgu pesemine, kuivatamine, triikimine või puhastus – iga asja jaoks on oma sümbol ning oma käsud ja keelud.
Selgitame teile pesul ja riietel enimlevinud hooldussümboleid, et oskaksite oma tekstiile parimal moel hooldada.

Loe edasi